Kawiarnie artystyczne XX-lecia

Komunikat o błędzie

Strict warning: Static function SassLiteral::isa() should not be abstract w require_once() (linia 12 z /var/www/vhosts/sekretywarszawy.pl/httpdocs/sites/all/modules/sass/phamlp/sass/script/literals/SassBoolean.php).

Kawiarnie artystyczne XX-lecia

Kim były „dzieci Szatana” i czym zajmowały się na co dzień? Co właściwie robili w kawiarniach artyści przełomu XIX i XX wieku? Jaki sekret tkwił w kawie podawanej w kawiarni, że smakowała dużo lepiej niż ta zaparzona w domu? Co działo się za drzwiami warszawskich mleczarni i kim był portier Janek? Kto miał prawo wejść na górkę i dla kogo miał powstać order „Astoria Restituta”? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w trakcie spaceru szlakiem artystycznych kawiarni przedwojennej Warszawy. Zobaczymy gdzie mieściły się najchętniej odwiedzane kawiarnie artystyczne, poznamy ich barwną klientelę i opowiemy najciekawsze historie. Dowiemy się również kim była Leokadia, czym nadziewano karnawałowe pączki w „Ziemiańskiej” i kto próbował konno wtargnąć do kawiarni.

Spotykamy się w sobotę, 5 października o godzinie 11:00 na rondzie de Gaulle`a przy Pomniku Partyzanta - szukajcie wzrokiem zielonego parasola w białe grochy!

Serdecznie zapraszam,
Amalia 

Spacer organizowany pod patronatem portalu www.gdzienaweekend.pl :-)

 

Tagi:

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.