Spacer - Warszawa na wesoło :-)

Komunikat o błędzie

Strict warning: Static function SassLiteral::isa() should not be abstract w require_once() (linia 12 z /var/www/vhosts/sekretywarszawy.pl/httpdocs/sites/all/modules/sass/phamlp/sass/script/literals/SassBoolean.php).

Spacer - Warszawa na wesoło :-)

Wspólnie z kolegą Olkiem Łemkiem wpadliśmy na pomysł, jak by tu przetrwać najbardziej ponure miesiące, których korowód otwiera listopad. Ten najbardziej szary z szarych polskich miesięcy obciążony dodatkowo melancholią i smutkiem jego dwóch pierwszych dni, już wielu osobom daje się we znaki. Drodzy mieszkańcy i mieszkanki Warszawy! Czas więc odegnać ciężkie chumry (choćby tylko z głowy) i uśmiechnąć się :-) Wszak śmiech to radość, radość to szczęście, a odrobiny szczęścia nigdy dość! Poza tym, jak powszechnie wiadomo, śmiech to zdrowie, którego w tych rozciapkanych miesiącach najbardziej potrzebujemy. 

Zapraszamy więc do udziału w najśmieszniejszych spacerach po Warszawie, w czasie których dowiemy się trochę o stołecznych zabytkach, ale znacznie więcej o ich nieco zwariowanych lokatorach, właścicielach czy twórcach. Poznamy historię Warszawy przez pryzmat dowcipów, anegdot, śmiesznych historii i bon motów. W trakcie pierwszego spaceru, który odbędzie się 17 listopada, pośmiejemy się trochę z osobistości wieku XVII, XVIII i XIX. Zajrzymy im do talerzy, pod sobolową delię i do alkowy. Poznamy historię pupila Władysława IV, dowiemy się kto chciał zamarynować Michała Korybuta Wiśniowieckiego, poznamy jezuitów dobry sposób na medytację, dowiemy się kogo zabito, że aż nie umarł i opowiemy pazia historie niesforne. Do tego ogłosimy plebiscyt na polskiego króla obdarzonego największym poczuciem humoru i na koniec, powiemy Wam, o co chodzi z cietrzewiem. 

Spotykamy się przy kolumnie Zygmunta III Wazy (który to pomnik wywołał całkiem zabawną awanturę), w niedzielę 17 listopada, o godzinie 13:00. Znajdziecie nas po wielkim uśmiechu :-)

 

 

 

Tagi:

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.