Relacja z ostatniego dnia II Królewskiego Festiwalu Światła

Relacja z ostatniego dnia II Królewskiego Festiwalu Światła

Relacja z ostatniego dnia II Królewskiego Festiwalu Światła w Wilanowie. Na filmach zobaczycie mapping na fasadzie kościoła św. Anny oraz na Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego. Dla wszystkich, którzy chcieli, lecz nie mieli okazji zobaczyć tego widowiska i dla wszystkich, którzy nie chcieli go zobaczyć, a teraz żałują ;-) 

Na pierwszym filmie zobaczycie mapping 3D na Kościele św. Anny w Wilanowie:
 
 
 
O projekcie i wykonaniu:
 
Projekt - Drobczyk+Kopaniszyn. Multimedia design studio
Motion design / 3D: Rafał Pietrowicz, Mateusz Pirecki
Muzyka: Kuba Łuka.
 
O filmie i scenariuszu:
 
Film przedstwawia historię o genezie Światła oraz o tym, czym lub kim jest Światło, co dzieje się w jego wnętrzu, kto tam zamieszkuje i co sprawia, że ten ktoś daje nam życiodajną energię. 

Przez 8 minut będziemy świadkami relacji Światło / Człowiek. Będziemy mogli wejść w technologiczny zapis tej symbiozy.

Podglądamy Światło, uosabiamy je, widzimy je, jako coś wyjątkowego i świętego, jako coś, co daje nam życie. Centrum Światła zamieszkuje para: kobieta i mężczyzna, którzy poprzez harmonię bycia razem, wyrażaną tańcem rozświetlają rzeczywistość, jaka ich otacza podkreślając tym samym ze są filarem Rodziny.

Inspiracją do historii o parze jest również symetryczny podział kościoła: prawa i lewa strona spotykają się we centralnej części, tworząc spójną całość. Piękna architektura, załamania przestrzeni: lustra, witraże, malarska gra światłem i cieniem inspiruje do zabawy z otaczającą je rzeczywistością, kreując świat wspólnie, oraz każdy z osobna.

W tańcu pary, którą można porównać do wirujących atomów, wytwarza się jak w reakcji chemicznej świetlista energia. To nią zasilają siebie i cały otaczający ich świat, w niej toną i z niej się wynurzają, to jest ich naturalne środowisko.

Drugi film rejestruje mapping na fasadzie Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego i został zatytułowany "W Wilanowie Król Jest Jeden".

Za sprzęt i realizację odpowiedzialna była Firma PRO4MEDIA, a grafikę przygotowało Loomo. Projekt był już wyświetlany na Biennale Sztuki w Wilanowie w 2012 roku - wówczas pod tytułem "Bohaterowie Odsieczy Wiedeńskiej Znów W Pałacu". Ja przegapiłam tamto wydarzenie, więc cieszę się, że w tym roku mogłam zobaczyć tę niezwykłą realizację. 

 
Filmy mogą być niewyraźne momentami - sporo osób przeciskających się w tłumie podczas nagrywania oraz ręka zamiast statywu nie ułatwiały zadania :-)
Dział:Lifestyle