Warszawa Spacery

18.04.2015 - 11:00

Od fortu do barykady - spacer po Ochocie

Jeżeli chcesz się dowiedzieć:

- kiedy zbudowano Fort Rakowiec (Форт Щ-М) i jaką rolę pełnił on w systemie obronnym Twierdzy Warszawa;

- gdzie zlokalizowano awangardowe osiedle mieszkaniowe zbudowane w okresie II RP, w którym domy stanęły prostopadle do ulicy "frontem do słońca, a nie do rynsztoku";

- jakie ptaki zrywają się do lotu na Placu pod Skrzydłami na osiedlu z lat sześćdziesiątych XX wieku;

- co zaplanował na dzień 8 września 1939 roku dowódca 4 Dywizji Pancernej Wehrmachtu i jaka była odpowiedź żołnierzy Wojska Polskiego.

14.02.2015 - 11:00

Warszawskie romanse

Luty, miesiąc miłości już za pasem. Z okazji rozpoczęcia sezonu serduszkowego zapraszamy na spacer śladem opowieści o ludziach, którzy w Warszawie mieszkali całe życie lub spędzili tu swoje młode lata, a także tych, którzy zaledwie musnęli miasto swoją obecnością.

12.02.2015 - 14:00

Operacja "Pączek 2015"

Choć tradycyjnie Tłusty Czwartek wypada w czwartek, który dla wielu jest środkiem tygodnia i dniem wyjętym spoza kalendarza małych i średnich przyjemności, kolejnym dniem zabieganego tygodnia, w którym słowa takie jak "odpoczynek", "relaks" czy "odprężenie", uśpione kryją się w zakamarkach naszej świadomości i czekają na sobotni poranek.

25.10.2014 - 11:00

Tajemnice Ulicy Rakowieckiej

 

Sekrety Warszawy mają zaszczyt zaprosić Państwa na spacer „Tajemnice Ulicy Rakowieckiej”.

08.12.2013 - 11:00

Spacer po fortach Ochoty

W najbliższą niedzielę, 8 grudnia mamy przyjemność zaprosić wszystkich, którzy chcieliby poznać nieco mniej znane miejsca w Warszawie, na wycieczkę po trzech XIX – wiecznych fortach znajdujących się na terenie dzielnicy Ochota.

Wycieczkę rozpoczniemy od Reduty 54 (Reduta Ordona). Kolejnym punktem wycieczki będzie Fort Szczęśliwice. Następnie przejdziemy przez Park Szczęśliwicki i ulicą Korotyńskiego dojdziemy do Fortu Rakowiec.

01.12.2013 - 13:00

Spacerkiem po Starym Mieście

Zapytałam niedawno na naszym profilu na Facebooku, czy mielibyście ochotę na spacer po Starówce. Byliśmy tam niedawno przy okazji spaceru z humorem, byliśmy podczas spaceru bazarowo-targowego, zwiedzaliśmy Starówkę śladami jej mieszkańców, chodziliśmy wokół murów, ale zdałam sobie dziś sprawę, że nie było takiego spaceru...po prostu.

17.11.2013 - 13:00

Spacer - Warszawa na wesoło :-)

Wspólnie z kolegą Olkiem Łemkiem wpadliśmy na pomysł, jak by tu przetrwać najbardziej ponure miesiące, których korowód otwiera listopad. Ten najbardziej szary z szarych polskich miesięcy obciążony dodatkowo melancholią i smutkiem jego dwóch pierwszych dni, już wielu osobom daje się we znaki. Drodzy mieszkańcy i mieszkanki Warszawy! Czas więc odegnać ciężkie chumry (choćby tylko z głowy) i uśmiechnąć się :-) Wszak śmiech to radość, radość to szczęście, a odrobiny szczęścia nigdy dość!

26.10.2014 - 12:00

Kawiarnie artystyczne XX-lecia

Kim były „dzieci Szatana” i czym zajmowały się na co dzień? Co właściwie robili w kawiarniach artyści przełomu XIX i XX wieku? Jaki sekret tkwił w kawie podawanej w kawiarni, że smakowała dużo lepiej niż ta zaparzona w domu? Co działo się za drzwiami warszawskich mleczarni i kim był portier Janek? Kto miał prawo wejść na górkę i dla kogo miał powstać order „Astoria Restituta”? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w trakcie spaceru szlakiem artystycznych kawiarni przedwojennej Warszawy.

25.09.2013 - 18:00

W cieniu Królewskiego Traktu - Ulica Miodowa

Miodowa - ulica słodkości, pierników i czekolady, wspaniałych rezydencji magnackich i ... zamachów. Już w najbliższą środę wybierzemy się poznać historię i odkryć tajemnice tej niezwykłej ulicy. Spotykamy się 25 września o godzinie 18:00 pod Zygmuntem na Placu Zamkowym i ruszymy w kierunku Miodowej. W trakcie spaceru będzie o:

- zaginionym trzewiku,

- toruńskich piernikach i śmietankowych karmelkach,

- trybunie stołowej w kawiarni "Honoratka".

- ciężkich chwilach generała Igelströma,

18.09.2013 - 18:00

Kampus Centralny Uniwersytetu Warszawskiego

Spacer po Kampusie Centralnym Uniwersytetu Warszawskiego miał odbyć się - ze względu na obowiązki zawodowe - we wtorek, jednak moje plany uległy zmianie wobec czego wracamy do tradycyjnej środy. W związku jednak z Waszymi prośbami spacer zaczniemy wcześniej, czyli o 18:00. Czas trwania spaceru przewiduję na około 1-1,5 godziny. W trakcie spaceru przyjrzymy się najstarszym zabudowaniom Uniwersytetu Warszawskiego, poznamy historię uczelni i jej wybitnych pracowników oraz absolwentów.

Strony