Wycieczki po Warszawie

Dlaczego warto zwiedzić Warszawę?

Warszawa to miejsce niezwykłe. I nie tylko dlatego, że jest stolicą Polski, że tu właśnie toczy się życie polityczne naszego kraju, tu jest siedziba władz państwowych. Warszawa to prężnie rozwijające się miasto, dynamiczne i tętniące życiem. Miejsce, w którym nie da się oddzielić przeszłości od teraźniejszości, miejsce magiczne, pełne tajemnic, legend i opowiadań. Miasto-Fenix, wielokrotnie odradzające się z popiołów, dziś prezentuje swoją najokazalszą postać. Przyciąga i hipnotyzuje piękną, zabytkową architekturą, wspaniałymi parkami i niepowtarzalnym klimatem. W każdej ulicy, każdym zakamarku tego miasta zapisana jest jakaś historia. W Warszawie narodziła się polska demokracja i uchwalono pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucję. Z tym miastem związani są wybitni artyści, pisarze, poeci, naukowcy. Tu mieszkał Fryderyk Chopin i przyszła na świat Maria Skłodowska-Curie. Tu swoje dzieła tworzył Canaletto, komponował Stanisław Moniuszko, pracowali i pisali: Bolesław Prus, Maria Dąbrowska czy Ryszard Kapuściński. To właśnie w Warszawie słynne msze gromadzące tysiące wiernych odprawiał błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko.

W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Ponad 1500 zabytkowych budowli, liczne muzea i galerie sztuki. Ponad 120 teatrów i 30 różnych kin. Setki pubów i restauracji, mnóstwo parków i terenów zielonych. Nowoczesne place zabaw dla dzieci, plenerowe koncerty i wystawy. Liczne kluby nocne i niezwykłe klubokawiarnie łączące rozrywkę z kulturą.

Przyjedź, poznaj historię zaklętą w Warszawie, doświadcz jej niezwykłej atmosfery i przeżyj niezapomnianą przygodę! 

Chcesz poznać więcej? Przeczytaj jakie tajemnice skrywa przed Tobą Warszawa lub wybierz się na wycieczkę z naszym przewodnikiem:

Zobacz proponowane trasy wycieczek po Warszawie 


Będąc w Warszawie nie możesz pominąć:

- Starego Miasta. Jest to najstarsza część Warszawy, otoczona murami obronnymi, pełna wąskich uliczek i zakamarków. Spacer po Starym i Nowym Mieście z pewnością nie będzie długi, gdyż warszawska starówka jest nieduża i zwiedzanie jej nie zajmie Wam więcej, niż godzinę. Nie będzie też nudno - Stare Miasto bowiem obfituje w wiele atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieciaki poznają kataryniarza i posłuchają dźwięków zabytkowej katarynki, poszukają bazyliszka i spróbują prawdziwie stołecznego przysmaku - słodkiej, pańskiej skórki. Dorośli poznają dzieje Warszawy, wstąpią do katedry św. Jana, gdzie zaprzysiężono pierwszą w Europie konstytucję i poznają historię zamachu na króla. Po spacerze można odpocząć w jednej z wielu kawiarni czy restauracji otaczających rynek lub zobaczyć niezwykły pokaz światła, dźwięku i wody w leżącym u stóp Starego Miasta Multimedialnym Parku Fontann.

- Centrum Nauki Kopernik. Nie lubisz muzeów? Męczą cię dłużące się w nieskończoność wędrówki po kolejnych salach wypełnionych gablotami? Do tego te zakazy i nakazy: nie rozmawiać, nie dotykać, nie hałasować, nie skakać...Jeśli na samą myś o wycieczce do muzeum chcesz krzyczeć, to Centrum Nauki Kopernik jest idealnym miejscem dla Ciebie! Możesz hałasować, skakać, dotykać, naciskać, próbować i krzyczeć właśnie. A im głośniej krzyczysz, tym większy zapalisz ogień lub tym intensywniej poleci woda z rury. Bo Centrum Nauki Kopernik to nie zakurzone muzeum, tylko centrum doświadczania: życia, nauki i sztuki. Poznasz tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu, dowiesz się o co właściwie chodzi z tą grawitacją, zagrasz na laserowej harfie i obejrzysz sztukę teatralną w wykonaniu...robotów. Jeśli będzie Ci mało wrażeń, możesz udać się w podróż w czasie do początków życia na ziemi, popłynąć z Darwinem na Galapagos lub zajrzeć wgłąb wulkanu. Centrum Nauki Kopernik sprawi, że zobaczysz gwiazdy! A właściwie - 20 milionów gwiazd, w nowoczesnym planetarium.

- Łazienek Królewskich. Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie, to jeden z najpiękniejszych parków w Europie. Idealne miejsce, aby odpocząć od zgiełku miasta. Wśród starych drzew i krzewów, kryją się przepiękne, zabytkowe budowle i pomniki. Tu, do Łazienek, król Stanisław August Poniatowski zapraszał uczonych, artystów i literatów na słynne obiady czwartkowe, tu rozpoczęło się powstanie listopadowe. Po parku łazienkowskim spacerował także Wokulski - bohater powieści Lalka Bolesława Prusa. Jeśli odwiedzamy Warszawę w miesiącach letnich, spacer po Łazienkach Królewskich można zacząć od wysłuchania koncertu muzyki chopinowskiej, które odbywają się przy pomniku wybitnego pianisty. W czasie zwiedzania parku można podziwiać wygrzewające się w słońcu majestatyczne pawie lub poczęstować orzechami wiewiórki. Po spacerze można popływać ozdobną łódką po jeziorze przy Pałacu Na Wodzie lub wyciągnąć się na leżaku przy Nowej Pomarańczarni. Na tych, którzy zgłodnieją po zwiedzaniu, czekają restauracje i lodziarnie.