Spacer śladami powojennych kabaretów - 60. lat Estrady!

Spacer śladami powojennych kabaretów - 60. lat Estrady!

Wyobraźcie sobie Warszawę sprzed pół wieku. Na pętli przy Placu Zamkowym parkują autokary turystyczne. W kawiarni Nowy Świat króluje Dudek, a przy Chmielnej 5 działa kabaret pod Egidą. W warszawskich lokalach gastronomicznych pojawiają się programy artystyczne, a w Sali Kongresowej koncertują największe światowe gwiazdy: Ella Fitzgerald, Marlena Dietrich, Gilbert Becaud i wreszcie The Rolling Stones. Stolica tętni życiem.

Stołeczna Estrada zaprasza do wzięcia udziału w grze miejskiej oraz w spacerach śladami kultowych powojennych kabaretów oraz lokali gastronomicznych. To okazja do odkrywania fascynującej i mało znanej historii Stołecznej Estrady, która w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia.

TRZY NIEZAPOMNIANE NIEDZIELE ZE STOŁECZNĄ ESTRADĄ:  

06.09 //  A PAN SPOD ZNAKU OWCY, DUDKA CZY JEŻA?  SPACER ŚLADAMI POWOJENNYCH KABARETÓW // start: godzina 15:00

13.09 // stonesi, wódeczka i wypchany krokodyl, czyli spacer w poszukiwaniu powojennej rozrywki w warszawie //  start: godzina 15:00

20.09 // W 60 LAT DOOKOŁA WARSZAWY ZE STOŁECZNĄ ESTRADĄ, CZYLI GRA MIEJSKA SZLAKIEM ZŁOTYCH LAT POLSKIEGO KABARETU I PIOSENKI // start: godzina 15:00

Udział w grze i spacerach jest bezpłatny.

Zgłoszenia na spacery przyjmujemy  pod adresem: spacery@estrada.com.pl Uwaga: prosimy o precyzyjne wskazanie spaceru. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia do wzięcia udziału w grze przyjmujemy  pod adresem: gramiejska@estrada.com.pl  Termin nadsyłania zgłoszeń: 13 września 2015. W grze mogą wziąć udział osoby powyżej 16 roku życia.  Przyjmujemy także zgłoszenia zespołów  (2- 5 osób w zespole). Szczegółów  gry szukajcie już wkrótce na stronie www.estrada.com.pl   W najbliższą niedzielę w imieniu swoim i Stołecznej Estrady zapraszam do udziału w spacerze:

A Pan spod znaku Owcy, Dudka czy Jeża? Spacer śladami powojennych kabaretów.

Popłynął śmiech mój  zdrowy, ludowy… czyli antologia warszawskiego kabaretu powojennego w dziesięciu aktach, a właściwie etapach – jak przystało na spacer.

Etap na etapie, na etapie etap,

A na tym etapie jeszcze jeden etap.

Etap za etapem, etap po etapie

Konia z rzędem temu, kto się w tym połapie…

Tak śpiewano „U Lopka”, w pierwszym programie pod tytułem „Kompresja etapów”. Zapraszamy na spacer śladami powojennych kabaretów i choć etapy naszej wycieczki, mniej będą zagmatwane, to konia z rzędem temu, kto się połapie w tym prawdziwym kabaretowym zwierzyńcu. Trasa nasza wiodła będzie od „Dudka” do „Jeża”, od „Szpaka” do „Owcy”. Zajrzymy do miejsc, w których bywała Magdalena Samozwaniec i które odwiedzali i współtworzyli: Jerzy Waldorff, Hanka Bielicka, Edward Dziewoński „Dudek”, Jerzy Dobrowolski, Stanisław Tym, Kazimierz Krukowski „Lopek”, Tadeusz Olsza i wielu innych.

Ponieważ żaden spacer obyć się nie może bez zapowiedzi tematów, jakie poruszy przewodnik, informujemy iż, będzie między innymi o: formalistycznym motylu, Ambrożym Kaczorze czy aniele-stróżu toalety. Podczas zwiedzania znajdziecie odpowiedź na pytanie: „czy warto wybijać zęby?”, będzie również o tym, dlaczego wczorajsze curiosum dzisiaj staje się normą.

Spacer potrwa około 2 godzin, prosimy zarezerwować sobie jednak dodatkowe 20-30 min na niezwykle ciekawą niespodziankę :)

Trasa spaceru

  1. Spotkanie na Placu Konstytucji, przy hotelu MDM.
  2. Marszałkowska 45, „Stańczyk”.
  3. Plac Trzech Krzyży 18, „Owca”
  4. Chmielna 5, „Pod Egidą”;
  5. Plac Powstańców Warszawy 3/5 i „Pozytywka”, „Jeż”;
  6. Warecka (Dom Chłopa) „U Kierdziołka”
  7. Nowy Świat 61, „Iluzjon” i „Dudek”;
  8. Hotel Bristol, „U Lopka” i „Szpak”;

 

Zapraszamy!

 

Dział:Kultura