Spacer szlakiem dawnych bazarów i targowisk Warszawy

Spacer szlakiem dawnych bazarów i targowisk Warszawy

W zamkniętej niedawno ankiecie zapytaliśmy Was, gdzie chcielibyście spacerować. Daliśmy kilka opcji, w tym Powiśle i Mariensztat, które uzyskały znaczącą ilość głosów oraz spacer tematyczny szlakiem dawnych bazarów i targowisk Warszawy, który zajął drugie miejsce. Ponieważ Mariensztat już za nami, a Powiśle ustawiło się w kolejce i grzecznie czeka na swój dzień (20 lipca), czas zaanonsować spacer Szlakiem dawnych bazarów i targowisk WarszawySpotykamy się w sobotę, 27 lipca o godzinie 11.30, przy kolumnie Zygmunta III Wazy. Zielony parasol w białe grochy będzie na posterunku :)

Zapewniam Was już dziś, że spacer będzie niezwykle ciekawą podróżą w krainę warszawskiego handlu sprzed lat :-) Dowiecie się, gdzie powstały pierwsze domy handlowe, jak wyglądały te najbardziej ekskluzywne, czym handlowano, na co była moda i jakie były sposoby na przyciągnięcie klienta. Rzucimy okiem na stare plany i spróbujemy wyobrazić sobie, jak ten niezwykle gwarny, hałaśliwy i kolorowy świat handlu wyglądał wiele, wiele lat temu.

***

Informuję również, że nazwa spaceru, trasa oraz opis odwiedzanych miejsc, zostały opracowane przeze mnie na podstawie dostępnych źródeł i jako takie stanowią moją własność. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie bez mojej wiedzy i zgody jest zabronione. 

 

 

Tagi:

Komentarze

  1. Portret użytkownika Spacery po Warszawie
    Spacery po Warszawie 24-06-2013 12:48

    Prosimy o zgodę na umieszczenie informacji o spacerze na naszym profilu https://www.facebook.com/poWarszawie