Spacery wokół Pałacu Saskiego

Spacery wokół Pałacu Saskiego

W imieniu Stowarzyszenia Saski 2018 oraz swoim, zapraszam wszystkich chętnych na cykl bezpłatnych spacerów po Ogrodzie Saskim i jego okolicach. Pierwsze spotkania już w sobotę 5 kwietnia! O tym, gdzie balowali Napoleon i Casanova, o tym, jak budować bez kantów, o wędrującym pomniku i o pałacu, w którym pracowali polscy kryptolodzy pogromcy „Enigmy”, opowiedzą renomowani przewodnicy warszawscy.

Spacery będą się odbywać co dwa tygodnie, jako część akcji przywracania pamięci o pałacu Saskim, który – przypomnijmy – zdobił niegdyś plac Piłsudskiego, a jego malownicza kolumnada wychodziła wprost na Ogród Saski. Wysadzony w powietrze w grudniu 1944 roku zniknął z mapy Warszawy, teraz jednak ma szansę stać się na nowo częścią pejzażu miasta.

Jak, gdzie, kiedy

Aby wziąć udział w spacerze, wystarczy odebrać bezpłatną wejściówkę. Wejściówki będą rozdawane w głównej alei Ogrodu Saskiego, w sobotę 5 kwietnia od godziny 13:30. Pierwsze trzy grupy rozpoczną zwiedzanie o godz. 13:45, kolejne cztery – o godz. 14:00. Przewidywany czas spaceru to 1,5-2 godz.

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona (po 30 osób na grupę)!

Twoje zdjęcie w galerii „Popieram”

Na spacerowiczów czekać będą dodatkowe atrakcje: każdy dostanie pamiątkową pocztówkę z pałacem Saskim. Każdy będzie mógł się także sfotografować z tabliczką „Popieram”. Zdjęcia trafią do galerii popierających odbudowę pałacu Saskiego.

Będzie można podpisać się pod wnioskiem do prezydent miasta stołecznego Warszawy o uruchomienie rachunku bankowego, na który chętni mogliby wpłacać „cegiełki” na odbudowę pałacu Saskiego.

Członkowie stowarzyszenia będą w dniach spacerów do dyspozycji zwiedzających – wszystkim zainteresowanym opowiedzą o aktualnych i planowanych wydarzeniach organizowanych przez Saski 2018.

O kolejnych spacerach Saski 2018 i Sekrety Warszawy przypominać będą na bieżąco.

Zapraszam, Amalia :-)

 

Dział:Historia