Królewskim Traktem Warszawy - Krakowskie Przedmieście (powtórka)

Królewskim Traktem Warszawy - Krakowskie Przedmieście (powtórka)

Ponieważ ostatnio lało, a spod parasoli, kapturów i innych przeciwdeszczowych ustrojstw raczej nieciekawie ogląda się tak wspaniałą część miasta, jaką jest Krakowskie Przedmieście, obiecałam powtórkę spaceru :-) Oto i ona, już w najbliższą środę.

28 sierpnia wyruszamy w pierwszą część podróży Królewskim Traktem Warszawy. Spacer poświęcony będzie przede wszystkim tym obiektom, które dziś możemy przy Krakowskim Przedmieściu zobaczyć, choć nie zabraknie też wątków z przeszłości. Tematem przewodnim naszego zwiedzania będą głównie historie mieszkańców pałaców magnackich oraz kamienic  znajdujących się na naszym szlaku, chwilę również poświęcimy architekturze wybranych obiektów.

W trakcie spaceru poświęcimy tylko kilka minut kościołom stojącym przy Krakowskim Przedmieściu. Dlaczego nie więcej? Ponieważ tym budowlom (a jest ich aż cztery!) poświęcony będzie osobny spacer, już we wrześniu.

Spotykamy się "pod Zygmuntem", na Placu Zamkowym o godzinie 19:00. Spacer potrwa ok. 2 godziny. Parasol w grochy będzie na posterunku :-)

Tagi: