Królewskim Traktem Warszawy - Nowy Świat

Królewskim Traktem Warszawy - Nowy Świat

Z okazji powitania września spotykamy się na wieczornym spacerze Traktem Królewskim. Tym razem przespacerujemy się jedną z najbardziej ekskluzywnych ulic Warszawy, czyli Nowym Światem. Dowiemy się jak ta piękna ulica wyglądała 300 lat temu, przeniesiemy na chwilę do czasów, gdy Nowy Świat mienił się neonami, wnętrza artystycznych kawiarni wypełniał gwar rozmów przerywany co jakiś czas gorączkową prezentacją nowego wiersza i gdzie Franc Fiszer tubalnym głosem brawurowo kończył dyskusję, zapisując na kartach historii kolejną anegdotę. 

W trakcie spaceru będzie trochę o latających fortepianach, przedsiębiorczych literatach, giełdzie aktorskiej, najdziwniejszych pączkach świata i tajemniczych przedsięwzięciach. Do tego kilka słów o architekturze, mieszkańcach Nowego Światu i butach prezydenta de Gaulle`a ;-)  

Spotykamy się w środę, 4 września o godzinie 19:00, przy pomniku Mikołaja Kopernika. Spacer potrwa około 2 godzin. Ze względu na to, że słońce coraz wcześniej zachodzi i noc zapada wcześniej - myślę, że możemy zacząć mówić o zwiedzaniu Warszawy nocą :-) 

Zapraszam,

Amalia

Tagi: