"Rozkoszny" Ursynów

"Rozkoszny" Ursynów

W sobotę, 31sierpnia o godzinie 12:00 spotykamy się i idziemy zwiedzać Ursynów. Jeden spacer po tej dzielnicy już był, jednak wtedy zwiedzaliśmy południową część, a tym razem wybierzemy się na północ. Dowiemy się co tyo był Gucin Gaj i co z niego zostało, zobaczymy nietypowe muzeum, dowiemy się gdzie była pogańska świątynia, odwiedzimy cmenatarz przy kościele św. Katarzyny, poznamy historię pałacyku Rozkosz. Zobaczymy szkołę wzniesioną na planie szpitala i ... jeszcze kilka ciekawych miejsc, ale o nich - już w sobotę :-)

Początkowo spacer miał zakończyć się ogniskiem na polance na Kabatach. Niestety mój ogniomistrz w tym dniu nie będzie mógł przygotować wcześniej (a przede wszystkim zająć) stanowiska, tak jak planowaliśmy. Niemniej jednak, serdecznie zapraszam na spacer, który potrwa około 2 godzin.

Spotykamy się o godzinie 12:00 w najbliższą sobotę na skrzyżowaniu alei Wilanowskiej z Doliną Służewiecką (po stronie wschodniej, przy kapliczce Matki Boskiej). Jeśli nie będziecie widzieli kapliczki - szukajcie wzrokiem zielonego parasola w grochy :-)

 

Pozdrawiam,

Amalia 

Zdj. fotopolska.eu

Tagi: