Spacerkiem po Starym Mieście

Spacerkiem po Starym Mieście

Zapytałam niedawno na naszym profilu na Facebooku, czy mielibyście ochotę na spacer po Starówce. Byliśmy tam niedawno przy okazji spaceru z humorem, byliśmy podczas spaceru bazarowo-targowego, zwiedzaliśmy Starówkę śladami jej mieszkańców, chodziliśmy wokół murów, ale zdałam sobie dziś sprawę, że nie było takiego spaceru...po prostu.

W związku z tym, że uzbierała się całkiem duża grupa chętnych, już w następny weekend przespacerujemy się po Starym Mieście, poznamy jego historię, mieszkańców i zajrzymy w zakamarki. Cieszę się bardzo, że tak wielu z Was darzy sympatią Starówkę, lubi spacerować jej nastrojowymi uliczkami. Sama zresztą kocham to miejsce i możecie mi wierzyć, że nawet po kilku dniach oprowadzania turystów po Starym Mieście, z przyjemnością wracam tam wieczorem lub w niedzielne popołudnie :-)

Spacer poświęcony będzie historii Starego Miasta od zarania dziejów do czasów współczesnych, jego architekturze oraz sławnym i mniej znanym mieszkańcówm. Nie pozostaniemy obojętni wobec wydarzeń, których Starówka warszawska była świadkiem. Poznamy ponadto trochę faktów, legend i mitów. 

Zapraszam więc w niedzielę, 1 grudnia o godzinie 13:00 - standardowo już chyba pod Zygmuntem, o którym opowiem ponownie, tym razem w zupełnie innym kontekście. 

Czekam na Was ja i Warcisław, czyli zielony parasol w grochy :-)

Zapraszam serdecznie,
Amalia

Ps. Spacer potrwa ok. 2 godzin. Nie mam co oszukiwać i siebie i Was, że uda mi się streścić w godzinie ;-)

Tagi: