Moja pierwsza wycieczka do Warszawy

Czy napewno chcesz usunąć ten etap wycieczki?

Moja pierwsza wycieczka do Warszawy

Wycieczka zalecana dla osób, które odwiedzają Warszawę po raz pierwszy. W trakcie zwiedzania zobaczymy najważniejsze miejsca historyczne stolicy oraz najpiękniejsze zabytki. Program wycieczki, zakres informacji oraz sposób ich przekazywania jest dostosowywany do wieku zwiedzających.

Dla kogo?: 
Szkoła podstawowa
Gimnazjum
Liceum
Dorośli
Plan wycieczki: 

Poniżej znajdziesz moją propozycję planu wycieczki z podziałem na dni i poszczególne etapy. Wszystkie dodatkowe atrakcje tj. kino, centrum handlowe lub Centrum Nauki Kopernik zaplanujemy w czasie przygotowywania pełnej oferty.

Dzień I: 

Stare Miasto

Stare Miasto to kolebka Warszawy, pełna kolorowych kamienic, kameralnych uliczek i niezwykłych historii. Zrekonstruowana po zniszczeniach wojennych dziś zachwyca niepowtarzalnym urokiem. Najważniejsze punkty: Zamek Królewski, kolumna Zygmunta III Wazy, katedra św. Jana, pomnik Syrenki, barbakan, pomnik Małego Powstańca.

2.0 h
Uwagi: 
Spacer po Starym Mieście w wersji podstawowej zajmuje około 2 godzin. Jeśli chcesz poznać staromiejskie legendy, posłuchać o dawnych mieszkańcach i ciekawostkach - musisz zarezerwować nawet 3 godziny.

Zamek Królewski - wnętrza

Początkowo był siedzibą książąt mazowieckich. W XVI wieku stał się rezydencją królewską. Zamek Królewski w Warszawie swój złoty wiek przeżywał za czasów panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Niemal doszczętnie zniszczony w czasie II wojny światowej został pieczołowicie odbudowany. Zrekonstruowane wnętrza dziś zachwycają bogactwem dekoracji.   

2.0 h
Uwagi: 
Duże grupy są dzielone na mniejsze, max. 25 os., należy pamiętać o rezerwacji drugiego przewodnika. Grupy obowiązują płatne zestawy słuchawkowe - 5zł./os. Na koszty zwiedzania wnętrz zamkowych w grupach składają się: koszt biletu, koszt zestawu słuchawkowego i koszt dodatkowego przewodnika (dla grup powyżej 25 os.). Bilety dla grup należy rezerwować z wyprzedzeniem. Aktualny cennik i regulamin zwiedzania znajduje się na stronie Zamku Królewskiego w Warszawie.

Krakowskie Przedmieście i Grób Nieznanego Żołnierza

Krakowskie Przedmieście stanowi najpiękniejszy odcinek Traktu Królewskiego wiodącego z Zamku Królewskiego do letniej rezydencji króla w Łazienkach Królewskich. Zachwyca wspaniałą architekturą pałaców I rezydencji należących niegdyś do największych polskich rodów arystokratycznych. Najważniejsze punkty: kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, kościół św. Krzyża. Tuż obok: Grób Nieznanego Żołnierza.

2.0 h
Dzień II: 

Wilanów

Pałac w Wilanowie jest jednym z najpiękniejszych przykładów polskiego baroku. Powstał jako letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego w latach 1677-1696. Wraz z przylegającym do niego dwupoziomowym parkiem i jeziorem stanowi jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych stolicy. Dziś pałac pełni różnorodne funkcje kulturalne i edukacyjne. 

2.0 h
Uwagi: 
Zwiedzanie parku zajmuje około 1,5 godziny. Wstęp na teren parku i ogrodów przypałacowych jest płatny. Aktualny cennik oraz regulamin znajduje się na stronie internetowej Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. W pobliżu zabytkowego kompleksu znajduje się parking dla autokarów.

Łazienki Królewskie

Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie jest jednym z najpiękniejszych tego typu założeń w Europie. Letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego zachwyca nie tylko wspaniałą zabytkową architekturą, ale również pięknym parkiem zamieszkanym przez wiele gatunków zwierząt. Najważniejsze punkty: Pałac na Wodzie, pomnik Fryderyka Chopina, Stara Pomarańczarnia, Podchorążówka, Belweder.

2.0 h
Uwagi: 
Zwiedzanie parku zajmuje od 1-2 godzin w zależności od miejsca rozpoczęcia i zakończenia zwiedzania. Wstęp do parku jest bezpłatny. Parking dla autokarów znajduje się przy ulicy Myśliwieckiej. Na terenie zespołu pałacowo-ogrodowego, znajdują się darmowe toalety dla zwiedzających.

Powązki Stare

Cmentarz Powązkowski jest jedną z najbardziej znanych nekropolii w Polsce. Chętnie odwiedzany zarówno przez turystów, jak i mieszkańcow Warszawy urzeka niezwykłą, zabytkową architekturą sepulklarną. Na Powązkach spoczęło wielu wybitnych Polaków, wśród nich: Stanisław Moniuszko, Hugo Kołłątaj, Stanisław Konarski, Leopold Staff, Bolesław Prus, Władysław Reymont, Miron Białoszewski, Agnieszka Osiecka, Czesław Niemen. 

2.0 h
Uwagi: 
Czas trwania spaceru po Stary Powązkach zależy od trasy. W wersji podstawowej trasa zajmie około godziny, w wersji rozszerzonej dłużej O szczegóły pytaj na kontakt@sekretywarszawy.pl
Zaplanuj swoją wycieczkę: 

Każdy z Was ma inne zainteresowania i potrzeby, dlatego stworzyłam możliwość ułożenia własnego planu wycieczki:

  1. Kliknij na etap wycieczki, aby dowiedzieć się więcej.
  2. Za pomocą przeciągania bloków możesz zmienić kolejność zwiedzania.
  3. Jeśli nie podoba Ci się etap wycieczki, możesz go zastąpić innym, klikając krzyżyk w lewym dolnym rogu.
  4. Dodaj nowy etap wycieczki za pomocą + (można dodać tylko 4 etapy na jeden dzień).
  5. Albo... skontaktuj się ze mną, a pomogę Tobie zaplanować wycieczkę
Skontaktuj się ze mną: 

Zostaw nam swój adres e-mail i telefon, a skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia pełnej oferty cenowej. W ofercie znajdą się także propozycję noclegów i restauracji.