Kampus Centralny Uniwersytetu Warszawskiego

Kampus Centralny Uniwersytetu Warszawskiego

Spacer po Kampusie Centralnym Uniwersytetu Warszawskiego miał odbyć się - ze względu na obowiązki zawodowe - we wtorek, jednak moje plany uległy zmianie wobec czego wracamy do tradycyjnej środy. W związku jednak z Waszymi prośbami spacer zaczniemy wcześniej, czyli o 18:00. Czas trwania spaceru przewiduję na około 1-1,5 godziny. W trakcie spaceru przyjrzymy się najstarszym zabudowaniom Uniwersytetu Warszawskiego, poznamy historię uczelni i jej wybitnych pracowników oraz absolwentów. Dowiemy się również kto mieszkał w budynkach uniwersyteckich, porozmawiamy o architekturze, sztuce i ... najlepszych kampusowych barach i stołówkach ;-)

Spacer zgodnie z obietnicą złożoną po spacerze Krakowskim Przedmieściem rozpoczniemy jeszcze przed bramą uniwersytecką, ponieważ zostało nam kilka budynków z Królewskiego Traktu do omówienia. Większość z nich, należy jednak do UW, wobec czego historia z dwóch spacerów nam się zazębia :-)

Zapraszam w środę, 18 września o godzinie 18:00 na wieczorne zwiedzanie Warszawy. Spotykamy się przy bramie Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu.

Pozdrawiam,

Amalia    

Zdj. www.fotopolska.eu

Tagi: